Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Projekt unijny 2010

Czcionka:

Projekt „Dobry duszek osób potrzebujących”. Rok  2010

 

Ośrodek Pomocy Społecznej kolejny rok realizuje projekt systemowy „Dobry duszek osób potrzebujących”. W maju został zatwierdzony wniosek o dofinansowanie projektu na rok 2010. Trwała rekrutacja uczestników spośród klientów Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

Uczestnikami projektu zostało 12 osób – klientów OPS w Świerklańcu. Uczestnicy po podpisaniu deklaracji uczestnictwa oraz innych niezbędnych dokumentów zawarli z pracownikami socjalnymi kontrakty socjalne, w których zawarto wszelkie zobowiązania uczestników i pracowników w związku z udziałem w projekcie. W okresie od czerwca do lipca uczestnicy byli objęci wsparciem z zakresu doradztwa psychospołecznego, doradztwa zawodowego oraz uczestniczyli w badaniu preferencji zawodowych na podstawie których zostały wybrane kursy zawodowe. Po zakończeniu uczestnictwa w pierwszej części Aktywnej integracji tzw. Szkoleniach miękkich uczestnicy mieli krótką przerwę wakacyjną podczas której zbierane były oferty na szkolenia zawodowe dla uczestników. Następnym etapem było uczestnictwo
w kursach zawodowych w ramach aktywizacji edukacyjnej, terapii rodzinnej w ramach aktywizacji zdrowotnej. Część spotkań będzie się odbywać w OPS podobnie jak w roku 2009. W ramach poprzedniego projektu został doposażony kącik dla dzieci. Kilkoro uczestników brało udział w kursie prawa jazdy kat. B. W ramach projektu uczestnicy otrzymywali pomoc finansową. Środki te zostaną rozliczone jako wkład własny gminy.

 

W ramach projektu zostało zatrudnionych 2 pracowników, którym zostanie doposażone stanowisko pracy. Zakupiono notebook wraz z oprogramowaniem oraz aparat fotograficzny, który służy do prowadzenia dokumentacji wizualnej ze szkoleń.

 

Kolejnym elementem jest promowanie projektu oraz informowanie o realizacji projektu. Służy temu informacja umieszczana na temat realizacji projektu na stronie internetowej, uczestnicy otrzymają gadżety promocyjne opatrzone logami, pod koniec roku odbędzie się spotkanie podsumowujące realizację projektu w 2010 r., na który zostaną zaproszeni uczestnicy, personel projektu, władze gminy.

 

W miesiącu sierpniu został złożony wniosek o płatność rozliczający pierwszą część realizacji projektu. Projekt w 2010 roku zrealizowano na ogólny koszt: 195.963,00zł
w tym wkład własny: 20.576,12zł.

 

 

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny